BİYOWET®


 

Yüzey hazırlayıcı, çevreye duyarlı ve biyolojik olarak parçalanabilen moleküllerden oluşan bir endüstriyel yüzey temizleyicidir.

Zehirli etkisi yoktur. Kullanıcıya ve çevreye zarar vermez.

Su bazlı olan ürünümüz organik çözücü içermemesi nedeniyle uçucu organik bileşik (VOC) değeri sıfırdır ve yanıcı değildir.

Üç farklı formülasyon ile kullanıma sunulmuştur. Katı formülasyonda, kullanıcı belirli hacimde belirli miktar katıyı çözerek temizleme sıvısını kendisi hazırlar. Köpük oluşturmayan sıvı formülasyonda, kullanıcı yüzeye uygulama sırasında köpük oluşturmayan temizleme sıvısını direk kullanabilmektedir. Köpük oluşturmayan korozyon inhibitörü içeren sıvı formülasyonda ise kulanım sonrası malzeme yüzeyinin korozyona uğramasını engellenmektedir.

Cam, fayans, metal, paslanmaz çelik, beton, taş ve diğer sert yüzeylerin temizlenmesinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Tüm endüstriyel proses boru ve kazanlarında, talaşlı imalat tezgahlarında, yüzey yağının alınması gereken her yüzeyde, havuz ve tanklarda, biyolojik, fiziksel ve kimyasal arıtma ekipman ve tanklarında temizlik amacıyla kullanılabilmektedir.

Yüzeye uygulama yöntemleri arasında bez, fırça vb. yardımıyla temizlik, basınçlı püskürtme yöntemi ile temizlik, ultrasonik banyolarda temizlik, yıkama makinelerinde temizlik bulunmaktadır. Soğuk ve sıcak uygulamalar yapılabilmektedir.